играта Го
* * *
 
Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Система за коментари

Система за коментари преди 14 години 10 месеца #1294

  • Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
  • Мнения: 671
  • Thank you received: 2
  • Карма: 23
Като нововъведение е системата за коментари на Jxtended. Приложението позволява:

1) Оценка на статията от потребителя (вотиране). Това са звездичките, които виждате под заглавието на статията. Вотовете определят нейния рейтинг.
2) Споделяне на статиите с други социални мрежи (Дао, Свежо). Т.е. потребител, регистриран в съответна социална мрежа, може да даде анонс за конкретна статия.
3) Изпращане на статията на приятел.
4) Възможност за коментиране на статията, което може да подобри комуникацията между Екипа на Вейкиланд.нет и неговите читатели. Особено е ценно това, че се дава възможност на хората с малко време и въздържащи се от форумни представяния да прокоментират на момента дадена статия и да дадат на свой ред идеи и препоръки.

Приложението е подобрена българска версия (под GPL лиценз). Предимството на подобна система е, че позволява високо качество на популяризирането на нашите статии и въобще на Вейкиландската идея.

B)
Primum edere, deinde filosophari.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Система за коментари преди 14 години 10 месеца #1295

  • FanCin
  • FanCin's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Junior Boarder
  • Дунавска принцеса
  • Мнения: 32
  • Thank you received: 1
  • Карма: 3
Прилича като коледна елха... Бутонченцата за споделяне със сайтовете изглеждат шикозно. Ако читателите ги ползват, това ще е от полза за сайта, ако - не, тогава може и без тях. В други сайтове съм виждала такива бутончета, но не съм ги ползвала.

Иначе възможността за коментар на момента е много полезна. Аз също тук-таме съм оставяла коментари, каквато е практиката на всеки от интернетското население.

А за вотовете, това е най-лесният начин да накараш някой да те оцени. Но това "вотиране" във висока степен дава рейтинг от мързеливо кликосване... Е, да се надяваме, че вейкиландските читатели и читателки действително се докосват до нещо, а не само да го кликосват...

:huh:
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Система за коментари преди 14 години 10 месеца #1296

  • Plamen
  • Plamen's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
  • Мнения: 48
  • Thank you received: 2
  • Карма: 3
Ем то изглежда хубаво... Малко е кичозно с "бутонченцата", но те се явяват и нещо като разделител между статиите.Изглеждат иначе добре, ходят си с общия изглед, а и то пространството е неограничено като скрол на страницата, т.е. е безпредметно "пестенето" на място, то е в изобилие...

Иначе, ако не се ползват от читателите, те действително биха били ненужни, но това времето ще покаже. Много сайтове си слагат такива бутончета към социални мрежи, с което се дава възможност за активност от страна на читателите и самите те да представят харесани текстове на кибер-социалните общности.

Все пак тази комент-система си заслужава да я има. Малко се "чупи" визията, когато се разглежда цялата статия след натискане на "продължава >". Там, долу, дето пише "добавете коментар". Но това сигурно Админът може да го ремонтира. :)

Извън темата: Междудругото банерът на Институт "Конфуций" много си пасва със сайта...

:)
Администраторите са забранили публикуването за гости.
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.229 seconds
 
* * *